Zapowiedź spotkania Wisła Borek Wlkp. - Korona Piaski

• autor: filipt, 2017-03-25 11:04

W niedzielę 26 marca Wisła Borek Wlkp. rozegra mecz 17. kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej. Początek spotkania z Koroną Piaski o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Borku Wlkp.

Zmiany w Piaskach

W przerwie zimowej w drużynie z Piasków doszło do jednej bardzo ważnej zmiany. Z funkcji trenera zrezygnował Sławomir Gintowt, który przeniósł się do Krobianki Krobia. Jego miejsce zajął 35-letni Maciej Gendek, który w rundzie jesiennej prowadził Wartę II Śrem, gdzie dzielił funkcję trenera z grą na boisku. Podobnie jest w Koronie, gdzie były gracz Promienia Opalenica, Polonia 1912 Leszno czy Polonii Środa Wlkp., w meczach sparingowych i pierwszym ligowym wystąpił na środku obrony. Trener Gendek to nie jedyna nowa postać z drugiego zespołu Warty Śrem. Do kadry dołączył również Tymoteusz Liwerski, który zdobył jedną z bramek w meczu inaugurującym rundę wiosenną. Trzecia postać to młody napastnik Mateusz Pijanowski, który w swoje karierze występował w III-ligowej drużynie z Lesznie, a także w IV-ligowym Piaście Kobylin.

Odmienne nastroje

Korona Piaski po rundzie jesiennej zajmowała pierwsze miejsce i nie zmieniło się to po pierwszym wiosennym spotkaniu. Lider wygrał na boisku w Grotnikach z GKS-em Włoszakowice po bramkach Łukasza Fabicha, Pawła Wasielewskiego oraz wspomnianego wcześniej Tymoteusza Liwerskiego. Drużyna Macieja Gendka nie ma jednak łatwego zadania, gdyż musi zaciekle bronić fotela lidera. Korona ma tylko punkt przewagi nad Zjednoczonymi Pudliszki oraz dwa nad Krobianką Krobia i Orlą Jutrosin.

Wisła na inaugurację rundy rewanżowej przegrała wyjazdowy mecz ze Spartą Miejska Górka. Z sześciu drużyn z dołu tabeli wygrała tylko drużyna Adama Waresiaka, zbliżając się na punkt do biało-zielonych. Zespół Tomasza Gawrońskiego wciąż ma jednak sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Pięć spotkań w historii

Na boiskach leszczyńskiej klasy okręgowej Wisła i Korona spotkały się tylko raz, dokładnie w sierpniu ubiegłego roku. Na boisku w Piaskach gospodarze wygrali 4:1. Wcześniej oba zespoły rywalizowały w wielkopolskiej IV lidze. W sezonie 2002/03 padły dwa remisy, sezon później każda z drużyn wygrał mecz wyjazdowy.

BILANS LIGOWY
Bilans: 1-2-2, bramki: 9:15