Zapowiedź spotkania Wisła Borek Wlkp. - 4P4S Rydzyniak...

• autor: filipt, 2017-04-28 09:04
Zapowiedź spotkania Wisła Borek Wlkp. - 4P4S Rydzyniak Rydzyna

W niedzielę 29 kwietnia Wisła Borek Wlkp. rozegra mecz 22. kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej. Początek spotkania z 4P4S Rydzyniakiem Rydzyna o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Borku Wlkp.

Cenne zwycięstwa

Wisła Borek Wlkp. przed tygodniem wygrała drugi mecz z rzędu w leszczyńskiej klasie okręgowej. Po Dębie Kębłowo, tym razem biało-zieloni pokonali Sokół Kaszczor. Oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej, dlatego komplet punktów jest bardzo cenny. Wiślacy awansowali tym samym na 11. miejsce w ligowej tabeli i przewodzą sześciozespołowej grupie drużyn walczących o utrzymanie. Nad zajmującym 15. miejsce Dębem Kębłowo biało-zieloni mają sześć punktów przewagi. Do poprzedzającej Pogoni Śmigiel tracą natomiast aż jedenaście punktów. W ostatni dzień kwietnia przy Sportowej zamelduje się 4P4S Rydzyniak Rydzyna.

Gra w kratkę

Zespół Łukasza Sobeckiego wiosenne granie rozpoczął od dwóch wyjazdów do Krobi. W Pucharze Polski Rydzyniak przegrał 1:2, w spotkaniu ligowym 1:3. Po dwóch porażkach z Krobianką zespół z Rydzyny pokonał Zjednoczonych Pudliszki oraz Helios Czempiń, a w międzyczasie w Starych Oborzyskach stracił trzy punkty w doliczonym czasie gry. Ostatnie dwa mecze to porażki, dość niespodziewana w Miejskiej Górce oraz domowa z liderem z Piasków.

Statystyka strzelonych bramek w Rydzyniaku jest bardzo wyrównana. Po siedem bramek mają Krzysztof Gumula, Jakub Molicki i Emilian Prałat. Sześć bramek w tym sezonie mają natomiast Jan Martin i Mateusz Rzeźniczak. W czasie trwania rundy rewanżowej do kadry dołączyło trio z GKS-u Krzemieniewo. Są to Wojciech Hądzlik, Marcin Kajoch oraz Michał Ratajczak. Ten ostatni wpisał się już na listę strzelców w wygranym spotkaniu z Heliosem Czempiń.

Jedna porażka przy Sportowej

Na boiskach leszczyńskiej klasy okręgowej Wisła i Rydzyniak spotkały się siedemnaście razy. Przy Sportowej biało-zieloni przegrali tylko raz. Jesienią 2014 roku goście wygrali 1:0. W rundzie jesiennej tego sezonu Rydzyniak na własnym boisku wygrał z Wisłą 5:3. Dwie bramki dla biało-zielonych zdobył Adrian Derwich, jedną dołożył Dawid Robak.

Bilans: 8-4-5, bramki: 28:26
Dom: 4-3-1, bramki: 15:9