Wisła Borek Wlkp.   Korona Piaski
Stadion Miejski w Borku Wlkp. - pierwszy mecz 1:4

2017-03-26, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

W meczu 17. kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej Wisła Borek Wlkp. przegrała z Koroną Piaski 0:4.

Do derbowego spotkania biało-zieloni przystępowali w 16-osobowym składzie, ale z bardzo dużymi brakami. W kadrze zabrakło aż siedmiu zawodników z podstawowego składu. Szymon Andrzejczak pauzował ostatni mecz za czerwoną kartkę, Michał Kasprzak nie wystąpił z powodu nadmiaru żółtych kartek, kontuzje zatrzymały Dawida Robaka, Cezarego Tomczaka, a także Adriana Derwicha, który prawdopodobnie złamał kość nadgarstka. Z powodu spraw zawodowych w Borku Wlkp. nie pojawili się również bracia Jakub i Mateusz Andrzejczakowie. Trener Tomasz Gawroński miał bardzo duży ból głowy przed meczem z liderem leszczyńskiej klasy okręgowej.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania była dość żywa, ale oba zespoły stworzył dość mało sytuacji bramkowych, nie oddając nawet celnego strzału. Najpierw z dalszej odległości na bramkę uderzył Robert Norkiewicz, ale piłka przeleciała daleko od bramki. W odpowiedzi swoją próbę zaliczył również Rafał Kaźmierczak, ale ona również okazała się niecelna. W 28. minucie ponownie przed szansą stanął Robert Norkiewicz, ale jego uderzenie głową po rzucie rożnym nie znalazło drogi do bramki. Pięć minut później 100% sytuację zmarnowali biało-zieloni. Akcję lewą stroną przeprowadził Tobiasz Pelczyk, jego płaskie dośrodkowanie przepuścił Patryk Marciniszyn, a futbolówka trafiła do Rafała Kaźmierczaka. Kapitan boreckiego zespołu będąc na wprost bramki nie trafił jednak czysto w piłkę.

Druga połowa rozpoczęła się od fatalnego w skutkach błędu sędziego Krystiana Chwaliszewskiego. Siedem minut po wznowieniu gry Marcin Wojciechowski przy próbie odbioru piłki faulował Kacpra Kędziorę, który był w tym momencie ostatnim obrońcą. Główny arbiter nie dopatrzył się jednak przewinienia, choć po meczu przyznał się do popełnionego błędu. Marcin Wojciechowski będąc w sytuacji sam na sam minął boreckiego bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce. Cała sytuacja wyraźnie podcięła skrzydła biało-zielonym, którzy przez kolejne osiem minut stracili kolejne trzy bramki. W 57. minucie płaskim strzałem przy lewym słupku prowadzenie gości podwyższył Paweł Wasielewski. Trzy minuty później akcję prawą stroną przeprowadził Mateusz Pijanowski i będąc oko w oko z Arturem Kędzią trafił do bramki po krótkim słupku. Chwilę później na boisku pojawił się ex-Wiślak Norbert Konieczny, którego pierwsze dotknięcie piłki zakończyło się bramką. W ostatnich dwóch kwadransach Korona nie forsowała tempa, starając się zakończyć mecz bez straconej bramki. Biało-zieloni próbowali natomiast zaliczyć trafienie honorowe. Strzały z dalszej odległości Patryka Łukaszewskiego i Krzysztofa Koniecznego minimalnie minęły jednak bramkę Jakuba Naskrenta.

Wisła Borek Wlkp. - Korona Piaski 0:4 (0:0)

Marcin Wojciechowski 53', Paweł Wasielewski 57', Mateusz Pijanowski 60', Norbert Konieczny 61'

Sędzia główny: Krystian Chwaliszewski
Sędziowie liniowi: Maciej Głoskiewicz, Zbigniew Stachowiak

herb Wisła Borek Wlkp. Informacje o kadrze Wisła Borek Wlkp.