herb Wisła Borek Wlkp.
Stadion Miejski w Borku Wlkp. - pierwszy mecz 0:5

2017-05-28, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

W meczu 26. kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej Wisła Borek Wlkp. pokonała Orkan Chorzemin 1:0.

W niedzielne upalne popołudnie trener Tomasz Gawroński mógł skorzystać z 18 zawodników. Kadra niewiele różniła się od tej, która tydzień temu udała się do Jutrosina. Ponownie między słupkami stanął Hubert Wiza, gdyż Artur Kędzia był niezdolny do gry z powodów zdrowotnych. Po meczu przerwy do składu wrócił Piotr Baran, a pauzę za nadmiar żółtych kartek musiał zaliczyć Rafał Kaźmierczak. W drużynie gości zabrakło natomiast Patryka Dominiaka, który z 29 bramkami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców leszczyńskiej klasy okręgowej.

Pierwszą bardzo dobrą sytuację stworzyli sobie gospodarze. W 9. minucie Patryk Juskowiak zagrał prostopadłą piłkę po skrzydle do Cezarego Tomczaka, który dośrodkował ją w pole karne. Tam bardzo bliski przecięcia lotu futbolówki był Marcin Urbaniak. Goście odpowiedzieli trzy minuty później. Po akcji z prawej strony piłka trafiła do Patryka Buśki, ale jego strzał zatrzymał Hubert Wiza. Więcej dobrych okazji w pierwszej połowie nie było. Upał i świecące słońce mocno dawały się we znaki piłkarzom obu drużyn.

W przerwie trener Tomasz Gawroński dokonał dwóch zmian w składzie. Kontuzjowanych dwóch bocznych obrońców zastąpili Patryk Gościniak i Michał Kasprzak. Pierwszy z nich udał się na lewą obronę, Kasprzak zajął natomiast miejsce w środku pomocy, a podobnie jak w Jutrosinie na prawej obronie zagrał Maciej Grzemski. Wiślacy pięć minut po wznowieniu gry mogli objąć prowadzenie z pomocą gości. Po dośrodkowaniu Adriana Derwicha piłkę w kierunku własnej bramki skierował Krzysztof Kasperski. Zawodnik może mówić o dużym szczęściu, gdyż futbolówkę zmierzającą w samo okienko bramki w ostatniej chwili wybił bramkarz Oskar Telesz. W 53. minucie duży niepokój pojawił się w drużynie gospodarzy. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Krzysztof Konieczny i biało-zieloni przez bardzo długi okres musieli grać w osłabieniu. Wiślacy cofnęli się do defensywy i liczyli na kontrataki. Orkan praktycznie cały czas przebywał na połowie biało-zielonych, ale wszelkie próby dośrodkowań i strzałów padały łupem Huberta Wizy lub Kacpra Kędziory i Patryka Juskowiaka, którzy po raz kolejny stworzyli świetny duet stoperów. Trybuny ożyły w 84. minucie, kiedy gospodarze wykorzystali jedną z nielicznych kontr. Dwójkową akcję z lewej strony przeprowadzili Cezary Tomczak i Tomasz Gawroński. Tomczak pomknął lewym skrzydłem i zagrał do wychodzącego po prawej stronie sam na sam Adriana Derwicha. Młody skrzydłowy strzałem z pierwszej piłki po krótkim słupku wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Goście mogli odpowiedzieć trzy minuty później. Dobrą okazję z rzutu wolnego miał Emil Wawrzyński, ale jego strzał lewą nogą bez problemu obronił Hubert Wiza. Sędzia Kacper Kendzia doliczył cztery minuty, w czasie których Wiślacy mogli podwyższyć prowadzanie. Po fatalnym błędzie jednego z obrońców sytuacji sam na sam nie wykorzystał jednak Adrian Derwich.

Wisła Borek Wlkp. - Orkan Chorzemin 1:0 (0:0)

Adrian Derwich 84'

Czerwona kartka: Krzysztof Konieczny (Wisła, 53. minuta, za drugą żółtą)

Sędzia główny: Kacper Kendzia
Sędziowie liniowi: Piotr Łukasiewicz, Dawid Szymczak

herb Wisła Borek Wlkp. Informacje o kadrze Wisła Borek Wlkp.

1. Hubert Wiza
2. Piotr Baran  kontuzja 45" Michał Kasprzak
3. Kacper Kędziora
4. Patryk Juskowiak
5. Tobiasz Pelczyk  kontuzja 45" Patryk Gościniak ??ta kartka
6. Adrian Derwich bramka ??ta kartka
7. Maciej Grzemski
8. Krzysztof Konieczny 2?,cz
9. Cezary Tomczak  (1 asysta)
10. Marcin Urbaniak  zmiana 62" Narcyz Gendera
11. Dawid Robak kapitan  zmiana 68" Tomasz Gawroński

herb Wisła Borek Wlkp. Prezentacja graficzna składu drużyny Wisła Borek Wlkp.

Piotr Baran
Michał Kasprzak