Pogoń Śmigiel   Wisła Borek Wlkp.
Stadion Miejski w Śmiglu - pierwszy mecz 1:3

2018-05-19, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W meczu 25. kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej Wisła Borek Wlkp. przegrała z Pogonią Śmigiel 1:4.

Do Śmigla biało-zieloni udali się w 16-osobowym składzie. Między słupkami ponownie znalazł się Hubert Wiza. Wciąż na uraz pleców narzeka Artur Kędzia. Trener Gawroński nie mógł również skorzystać z usług Mikołaja Dopierały, Bartłomieja Gościniaka, Piotra Janowskiego, Krzysztofa Koniecznego, Patryka Marciniszyna oraz Tobiasza Pelczyka.

Spotkanie powinno rozpocząć się idealnie dla biało-zielonych. W 3. minucie świetną okazję z prawej strony pola karnego miał Adrian Derwich, ale uderzył nad bramką. Niewykorzystana okazja zemściła się trzy minuty później. W polu karnym faulował Patryka Juskowiak i sędzia wskazał na jedenasty metr. Hubert Wiza wyczuł strzelca, ale nie był wstanie zatrzymać perfekcyjnego uderzenia Mateusza Krauzego. W 14. minucie gospodarze prowadzili już dwoma trafieniami. Błąd boreckiej defensywy wykorzystał napastnik Jakub Stanek. W 21. minucie po prostopadłym podaniu od Dawida Robaka kolejną świetną okazję miał Adrian Derwich, ale trafił w boczną siatkę. Siedem minut później z lewej strony piłkę dośrodkował Cezary Tomczak, ponownie strzał na bramkę oddał Derwich, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

Początek drugiej połowy okazał się dla biało-zielonych fatalny. Po stałym fragmencie ofiarną interwencją zespół uratował Hubert Wiza, ale dobitka została zatrzymana ręką przez Patryka Juskowiaka. Borecki stoper zobaczył czerwony kartonik, a gospodarze stanęli przed szansą na podwyższenie wyniku z rzutu karnego. Tym razem Mateusz Krauze trafił jednak w poprzeczkę. Jak się później okazało, nie był to ostatni taki stały fragment gry dla zawodnika ze Śmigla. W 63. minucie w polu karnym faulował Patryk Gościniak. Tym razem Mateusz Krauze trafił do siatki. Siedem minut później na listę strzelców mógł wpisać się Miłosz Grzelak, ale Hubert Wiza ofiarnie wybił piłkę na rzut rożny. Kapitan Pogoni zrehabilitował się dziesięć minut później i zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy. Biało-zielonych był stać tylko na trafienie honorowe. W 89. minucie po płaskim dośrodkowaniu Piotra Piaseckiego do bramki trafił Dawid Robak.

Pogoń Śmigiel - Wisła Borek Wlkp. 4:1 (2:0)

Mateusz Krauze 6' (k), 63' (k), Jakub Stanek 14', Miłosz Grzelak 80' - Dawid Robak 89'

W 54. minucie Mateusz Krauze (Pogoń Śmigiel) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w poprzeczkę).

SKŁADY

Pogoń Śmigiel: 12. Remigiusz Styziński - 19. Jakub Frąckowiak, 15. Mateusz Kozak, 20. Jakub Sobkowiak, 6. Tomasz Nawrot (56', 10. Artur Nowicki) - 13. Michał Kozica (82', 8. Sarjan Samol), 5. Krzysztof Kaminiarz, 18. Mateusz Krauze, 3. Arkadiusz Dominiak, 17. Miłosz Grzelak (83', 7. Damian Wieczorek) - 11. Jakub Stanek (77', 4. Roland Popiela)

Wisła Borek Wlkp.: 12. Hubert Wiza - 4. Piotr Baran, 6. Patryk Juskowiak, 3. Szymon Andrzejczak, 17. Patryk Gościniak - 8. Adrian Derwich (83', 5. Adam Andrzejewski), 14. Maciej Grzemski (67', 10. Tomasz Gawroński), 2. Michał Kasprzak (76', 13. Marcin Urbaniak), 15. Kacper Kędziora, 9. Cezary Tomczak (86', 18. Piotr Piasecki) - 16. Dawid Robak

ŻÓŁTE KARTKI

6' - 6. Patryk Juskowiak
31' - 20. Jakub Sobkowiak
56' - 4. Piotr Baran
59' - 10. Artur Nowicki
65' - 17. Miłosz Grzelak

CZERWONE KARTKI

53' - 6. Patryk Juskowiak (za wybicie ręką piłki zmierzającej do bramki)

Sędzia główny: Kacper Kendzia
Sędziowie liniowi: Michał Ćwikliński, Mateusz Uram

herb Wisła Borek Wlkp. Informacje o kadrze Wisła Borek Wlkp.